DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKASI   -   VARİOVAC   -   MADE IN GERMANY

Turkish English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Variovac Tanıtım Videolari

Merkezi süpürge sistemi hakkında kullanım detaylarını öğrenebileceğiniz videolarımızı izleyin...
You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video   You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video   You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

 • Merkezi Süpürge Sistemine Genel Bakış
   

  Merkezi süpürge sistemi;

  • Ana Vakum Ünitesi
  • Borulama Tesisatı
  • 24V Sinyalizasyon Kablosu
  • Vakum Prizleri
  • Hortum Setinden oluşan bir süpürge sistemidir.

  Sistemin planlaması;

  temizlik yapılacak mahallerin büyüklükleri göz önüne alınarak katlarda kullanılacak vakum prizlerinin yerinin belirlenmesiyle başlar. Vakum prizlerinin yeri belirlenirken kullanılacak olan hortum setinin uzunluğu (9-10 ve 12mt) ile kattaki mekanların her bölgesine yetişebilecek şekilde oluşturulmalıdır. Gerektiği taktirde katta birden fazla vakum prizi kullanılabilinir. Katlardaki priz yerleri belirlendikten sonra ana ünite ile vakum prizleri arasında PVC borularla alt yapı tesisatı döşenir. Alt yapı borulama işlemi sırasında vakum prizleri ile ana ünite arasındaki en kısa mesafe ve en az dönüşün (dirsek) mümkün olduğu montaj şekli tercih edilmelidir.

  Ana vakum üniteleri genellikle kazan dairesi, garaj, kiler gibi mekanlara yerleştirilir. Ana ünite ile prizler arasındaki elektriksel iletişimi sağlayan 24V sinyalizasyon kabloları, alt yapı PVC boru tesisatı ile birlikte döşenmelidir. Ana ünitenin çalıştırılması hortum setinin prize takılmasıyla mümkün olmaktadır. Burda kullanılan hortum setinin özelliğine göre sistem ya hortumu prize takınca direk olarak çalışır (Tak-çalıştır Hortum Seti) veya hortum prize takıldıktan sonra Hortum kolunun üzerindeki aç-kapa düğmesi (Koldan kumandalı Hortum
  Seti) ile sistem çalıştırılır. Vakum prizlerine gelen elektrik 24V olduğu için elektrik çarpmasına neden olmaz. Sistem çalıştırılıp süpürme işlemi yapıldığı zaman pisliklerle birlikte çekilen hava makinanın eksoz hattından dış ortama atılır.

   


   

   

   
 • Projelerimizden Bazıları

   

                  ANTALYA / BELEK /  HOTEL                      BURSA / NİLÜFER / HOTEL                AZERBAYCAN / TOVUZ / HOTEL

   

   

 

VARİOVAC AİLESİNİN EN KÜÇÜĞÜ...

 Variovac Mini;

 Otobüs, minibüs, motoryat, karavan ve kamp çadırlarınızda dahi kullanabileceğiniz mükkemmel bir süpürme sistemidir.

 Ufak bir boşluk içerisine bile sığabilen sadece 64cm yüksekliğinde ve 20,5 cm çapında olan Mini Variovac seyahatlarinizde vazgeçilmeziniz olacak.

 Geniş voltaj seçenekleri ile (12V, 24V, 230V ) şehir elektriği haricinde sıradan pillerle yada güneş enerjisi ile şarj olabilen bataryalar ile kullanıma uygundur.